Анархічна символіка. Значення прапорів

Чорний прапор асоціюють з анархізмом ще з 1880 року. Багато анархістських груп в своїй назві використовують слово «чорний». Також є маса такої періодики, іменованої «Чорний прапор». Всі диктаторські структури заперечують символічно за допомогою чорного прапора. Це майже антипрапор. Крім того, так як білий прапор – це символ того, що хтось здається, таким чином, чорний прапор розглядають як протилежність капітуляції.

znachenie-flagov-chor

Чорно-червоний прапор – символ анархо-синдикалізму та анархо-комунізму. Це об’єднання чорного кольору анархізму і червоного кольору соціалізму, вперше його використовували в 1831 році в Ліоні при повстанні. Потім його використовували анархісти Іспанії, Італії і Мексики.

znachenie-flagov-kr

Чорно-зелений прапор – це одна з модифікацій традиційного чорно-червоного варіанту. Цей прапор використовують сподвижники соціальної екології, тобто еко-анархісти і примітивісти. Він символізує анархізм, що піклується не тільки про різних людей, але і про природу, яка їх оточує (біосферу, ліс, тварин і т.д.). Саме тому там присутній зелений колір, який став символом природи.

znachenie-flagov

Чорно-пурпурний прапор також один з різновидів чорно-червоного варіанту, він є символом анархо-фемінізму. Таким чином, анархісти висловлюють свою боротьбу проти патріархату і сексизму.