Щоб повернути колишнє значення свастики, тату-майстри б’ють її безкоштовно

Нова велика кампанія Learn to Love the Swastika, що в перекладі означає – «Навчися любити свастику», включає в себе майстрів з 120 салонів тату у всьому світі. Вони пропонують своїм клієнтам зробити безкоштовно татуювання зі свастикою, яка вважається буддистським символом любові і миру, що отримала негативне неоднозначне прочитання після Другої світової війни.

svastika1

Дуже дивно те, що першим про таку акцію написав новинний ресурс Ізраїлю JTA, але її супроводжували невдоволені коментарі євреїв, які переїхали до Європи.

Meatshop Tattoo – це салон в Копенгагені, який першим підтримав ідею, він був заснований художником і тату-майстром Петером Мадсеном, за його словами наплив клієнтів був настільки великим, що йому довелося призупинити акцію після 54-го охочого зробити свастику безкоштовно. Клієнти, які хотіли брати участь підписували юридичну форму, за допомогою якої підтверджували, що не поділяють неонацистської ідеології і не підтримують фашистські переконання.

svastika

Майстри різних тату-салонів хочуть реабілітувати символ з його початковим значенням і нагадати про справжнє його призначення, яке не одне тисячоліття несло в собі добро, спокій і мир.