Чи є у школярів право обирати релігію

Вже не один раз піднімалися такі теми в багатьох школах, черговою стала середня школа № 15 Миасса (Росія, Челябінська область), в якій батьки подали цивільний позов, тим самим вимагаючи для своїх дітей право вибору. Вони зажадали змінити навчальний план і дати дітям право вибирати, що їм вивчати: православну релігію, історію всіх релігій або ж віддати перевагу світської етики.

shkola-i-religiya1

Матері не просто так звернулися з таким проханням, адже вони розповіли, що дітей змушують цілувати руки носію релігії, педагоги ходять з дзвіночками і відзначають, що таким чином виганяють з неї бісів, а в разі поганої поведінки деякі діти чують такі зауваження, як: “у них чорна душа, яку треба привести до бога” . Крім того в школі почали переписку дітей, що не були хрещені в православ’ї, їх батьків хочуть змусити провести релігійний обряд і доповісти про це директору.

shkola-i-religiya

Вся школа завішана релігійними символами та іконами. Але ж про яке право вибору може йти мова в такій ситуації? У першу чергу кожна людина сама повинна вирішити для себе, що в цьому житті для нього найбільш важливо, саме такі переконання мають істинні панки. А право вибору у дітей, вихованих в таких умовах, навряд чи буде, та й навряд чи вони до нього потягнуться.