Кіберпанк

Якщо при слові «кіберпанк» перед вами відразу ж виникає образ жирних поп, що сидять за комп’ютером і гадять форуми і соцмережі, тоді ви помиляєтеся. Це слово позначає напрямок у сучасній культурі (кіно, література, комікси), де зображується майбутнє нашої цивілізації, часто в песимістичних і похмурих тонах.

cyberpunk

Цей термін з’явився в 1983 році, коли був написаний невеликий розповідь про юних хакерів Брюса Бетке, він був покликаний з’єднати анархію, панків і комп’ютерні технології. Головною метою для нього було придумати слово, яке легко врізується в пам’ять редакторів.

cyberpunk tatu

Кіберпанк створювали молоді, енергійні і абсолютно безстрашні люди з андерграунду. Головне для них стало відкидання меж, звичок і традицій, нав’язаних суспільством. Це стало своєрідною відповіддю на технічні нововведення, які виповзали з військових лабораторій. Техніка початку полонити весь світ, а хороший кіберпанк став відрізнятися не тільки високим художнім виконанням, а й лютим цинізмом. Але, на жаль, перерахувати такого роду твори можна на пальцях рук. Вже до кінця 80 -х кіберпанк вичерпав себе і розгубив всю свою похмурість, тупо виродившись в повсякденність.