Король і Шут

У 1988 році, в одній зі шкіл, троє однокласників (Михайло «Горшок» Горшеньов, Олександр «Балу» Балунов і Олександр «Поручик» Щиголєв) вирішили створити особливу групу. Декількома роками після цього була історична зустріч Андрія Князева з Михайлом Горшенєва в одному училищі Санк-Петербурга. Тоді Князю сподобалися записи і одночасно горщики сподобалися вірші Князя, на які він майже одразу почав писати музику. І саме тоді, коли всі вони повірили в один одного утворилася група «Король і Шут», в сьогоднішньому складі якої вони до цих пір грають.

Назва «Король і Шут» було взято в 1990 році. До того на обговорення було винесено кілька варіантів назв, наприклад, «Армагеддон», «Зарізана кульбаба», «Апокаліпсис», а також «Король блазнів». Саме цей останній варіант і став основою сьогоднішньої назви групи.

Перші кілька пісень були записані в 1991-92 роках – «Король і Шут», «Мертва жінка», «Мисливець», «В долині болото». В цей же час був їх перший ефір на радіо, а саме в програмі Анатолія Гунніцкого.

1994 рік – малотиражний і неофіційний альбом «Будь як вдома, подорожній». Він не є номерним.

1992 року відбувся перший виступ групи на публіці, в будівлі старого рок-клубу. Потім виступи були трохи частіше, але на обмежену публіку. З 10993 по 1997 «Кіш» виступали по пітерських клубах. А в 1995 до них приєднався гітарист Яків Цвіркунов.

Їх перший номерний альбом вийшов у 1996 році – «Каменем по голові». У 1997 був уже другий альбом під назвою «Король і Шут», в ньому були пісні з альбому «Будь як вдома, подорожній», але якісно записані.

У 1998 році – альбом «Акустичний альбом», який високо оцінили музичні критики, де відзначено професіоналізм групи, а також досить рідкісну для панк-груп оранжеровочну винахідливість.

2000 подарував шанувальникам черговий альбом «Герої і лиходії», а також нового гітариста Олександра «ренегатів» Леонтьєва.

Весна 2001 несла десятирічний ювілей групи, який з помпою відзначили і випустили збірник всіх своїх кращих пісень – «Збори». Крім того, був грандіозний тур, який виходив за межі Росії. 2001 також подарував – альбом «Як у старій казка».

І сьогодні колектив залишається однією з найкращих панк-груп на території колишніх країн СРСР. Крім того, у них вже маса шанувальників і збирають «КіШ» не просто повний клуб людей, а навіть повні стадіони вірних шанувальників своєї творчості.