Куртка-косуха

Кожен хоча б раз у житті чув слово «косуха», яке одним слухачам абсолютно нічого не говорить, а іншим нагадує картину з байкерами і рок-н-рольщиками. Але що ж це насправді? Потрібно перенестися в часи, коли йшла американо-корейська війна, а саме 1950-53 роки. Тоді не було на високому рівні літакобудування та літаки дуже сильно продувалися, тому пілотам потрібна була відповідна форма одягу. Саме тоді і почали з’являтися шкіряні куртки особливої форми, які сьогодні називають косухи.

Серед інших вона виділяється через товсту шкіру з підкладкою, підлаштовану розмірність, звужену талію, шкіряну складку на спині для вільного руху. Чому з’явилаося така дивна назва? Все просто, її застібають не знизу вгору, як звично, а від лівого стегна до правого плеча (саме така застібка вказувала на схожість з мундиром військових). Після закінчення війни багато льотчиків пішли зі служби, і пересіли на сталевих «коней».

Проте поширення косухи не зупинилося тільки на байкерах, далі все почало переходити на музичний світ. Першим її став носити король рок-н-ролу Елвіса Преслі. Згодом його тисячі шанувальників почали їх носити і косухи стали символом рок-музики.

Косухи почали надягати музиканти Kiss і перші панки Ramones, потім і британці Sex Pistols, потім естафету почали перебирати всі монстри цього жанру. Сьогодні косуха продовжує бути актуальною у неформалів (панків, байкерів, рокерів, металістів). Але всі суб-культури дивляться на неї по-різному. Для панків важливо, щоб на косусі було по максимуму всього, в тому числі яскравих латок, малюнків, нашивок. Металісти воліють максимум заклепок, але дбайливо ставляться до одягу. Мотиви перших панків і рокерів уже трохи притихли, косуху почали одягати не тільки «хулігани», але і ті, хто хоче виглядати стильно і круто. А ринок пропонує величезний асортимент косух всілякого крою та всіх кольорів, хоча найбільш популярним і зараз залишається чорний.

Однозначно можна сказати тільки одне – в гардеробі кожного панка повинна бути улюблена куртка-косуха!