Вітчизняні ікони стилю

Панк-група, яку сміливо можна відносити до вітчизняної ікони цього стилю – «Гражданская оборона». Вона була сформована за часів, коли в СРСР будь-який, навіть найменший протест, жорстоко присікався і ніколи не залишався безкарним. Рік народження групи 1984-й.

У Скандинавських країнах проект Єгора Лєтова називали «Legendarisk Russisk Punk». Щодо загальноприйнятої думки група «Гражданская оборона» вважалася центром Сибірського андеграунду. У панк-рух країн СРСР було внесено зміну цією групою, яку варто розцінювати, як спалах наднового: сліпуче спалахнули і довго горять. По всьому колишньому Радянському Союзу за ними ганялися сотні переслідувачів. Варто зауважити, що дуже часто творчість тих, хто потрапив під вплив Лєтова, мало не характер панк-драйву, а дуже було депресивною і складною агресивною лірикою. Але все-таки, тут весь час з’являлися колективи, які виблискували не менш яскраво.

Розкрутку свого колективу завжди ігнорував лідер групи «Гражданская оборона», так як він вважав, що телебачення і радіо вбивають істинний рок. «ГО» все одно мала шалену популярність, що звісно говорить про дивовижний феномен колективу. Вони зневажали абсолютно всі шоубізнесові правила і стали успішними. На протязі всієї творчості вони жодного разу не оступилися від обраної дороги.

На превеликий жаль, 19 лютого 2008 року в Омську помер Єгор Лєтов.