Панк-гурт Crass

У 1978 році жителями хіповської комуни була заснована англійська панк-група – Joy De Vivre (вокал), Eve Libertine (вокал), Steve Ignorant (вокал), N. A. Palmer (гітара, вокал), Phil Free (гітара), Pete Wright (бас), Penny Rimbauld (ударні).

Незважаючи на те, що група Crass мала неблагородне хіпове походження, вони стали найбільш шаленою і злою панк-групою деградуючої Англії 70-х років. Їх рівня агресії і люті в ті роки могли досягти тільки Stiff Little Fingers.

Їхній дебютний альбом «Feeding Of The 5.000» абсолютно не має аналогів, тут мініатюрні пісні, армійський барабанний дріб, перегукуються речитативи. Саме всі ці прийоми зробили звучання CRASS абсолютно унікальним і зухвалим. Композиція «Punk Is Dead» виявилась п’ятим треком в альбомі, в ній Crass звинувачують панк-рокерів у продажності, тоді коли сам панк називають течією, яка запала в комерційний тупик і продалася ненависним буржуїнам.

Crass не давали акулам шоу-бізнесу на розтерзання своєї творчості, саме тому створили власний лейбл Crass Records, на якому записувалися всі пластинки, початком став другий альбом. Вони випускали чимало релізів інших панк-груп.

У вигляді подвійного альбому вийшов «Stations Of The Crass», за тим був ще один подвійний альбом «Christ The Album». В запису третього альбому не брав  участі Steve Ignorant і вокал взяла на себе жіноча частина групи, тому стиль його був досить авангардним, і не було стільки люті, як в ранні роки гурту. Був альбом «Yes Sir, I Will», який присвятили конфлікту навколо Фолклендскіх островів, через що було конфісковано багато записів урядом, так як їх вважали образливими.

Penny і Eve в 1985 році випустили цілий альбом з короткими поемами свого покійного друга Joy De Vivre по імені Wally Hope, які були написані в період з 1968 по 1973 роки.