Поп-панк та панк-рок

Дуже часто сьогодні музичний мейнстрім перетворюється на тупу розвагу для сірої маси, і, на жаль, сюди вже можна включати навіть панк-долю.

Випущений для масової публіки продукт – поп-кор, в ньому зовсім не залишилося справжньої панк-ідеології, він є звичайною комерційною зоною, яка зайняла свою нішу. Хоча на початку, панк став майже що єдиним стилем, який мав свою чітку ідеологію, яка дозволяла протягом довгого часу бути далеко від «великого шоу-бізнесу».

Панк-доля на сьогодні є досить суперечливою субкультурою. Одна сторона медалі – це відверта попсова нині атрибутика на подобі рваних джинсів, шпильок і зачісок. З іншого боку – досить сильний відсіч шоу-бізнесовому бруду, незалежні лейбли, пропаганда анархістських і лівих ідей, і звичайно ж філософія DIY.

Не можна розібратися в книгах наскільки панк може стати популярним серед натовпу, але явно не метою він поставив стати попсою і завоювати маси. І дійсно, навіть не зважаючи на розпливчасті межі панк-року, його ідеологія сформована більш-менш чітко: невизнання абсолютно ніяких авторитетів, включаючи царство і панування, незалежність від всього і всіх, хвилювання і ворожнеча.

Досить різко з’явилася ця ідеологія, яка сьогодні досить туманна, враховуючи, що все частіше панк-рок-гурти веселять натовп незнающих. Але все ж ми впевнені, що істинний панк ніколи не перетвориться на попсу, адже істинний панк не вмирає!