Походження слова «Панк»

Є анархічне значення слова «punk» – повія, або людина, яка продає свої переконання. У 1596 році в цьому значенні вперше опублікували слово «punk». Його коріння можна знайти ще в 14 столітті, значення його тоді було – гниле дерево, труть. Є домисли, що його позичили з алгонкинських мов, а якщо точно, то від слова «pоnk», яке дослівно перекладається, як «живий прах».

proishozhdenie-slova-pank1

Слово «punk» у значенні «гниле дерево» і сьогодні існує, саме ця семантика надала йому значення нікчемності, тобто чогось, що не має цінності, хуліганського і абсолютно непотрібного. До появи панк-року слово «punk» найчастіше використовували як лайки. Залежно від контексту воно могло означати негідник, покидьок, або просто бути емоційним нецензурним виразом.

На початку 20 століття слово «punk» в Америці на сленгу вживали до ув’язнених, які були «шістками», або до молоді, залученої в злочинний світ. Пізніше його з цього лексикону викинули.

proishozhdenie-slova-pank

У 70-х роках минулого століття англійське слово «punk» позначало дуже низький соціальний статус. Перший раз у контексті рок-музики його згадали в 1970 році, коли газета Chicago Tribune давала рецензію на новий альбом групи The Fugs. Їх музика характеризувалася, як «панківський рок». Винахідник терміну «хеві-метал» Лестер Бенгс часто використовував це слово в статтях про Іггі Попі. Але перший раз слово «punk», як термін, а не епітет почали вживати в поєднанні «панк-рок» критики Ленні Кей і Дейв Марш в 1970-і роки.

З початком появи перших панк-груп, його ввели в широке використання і описували ним все, що сильно відрізнялося, було спірним і непопулярним, відкидало етичні та соціальні принципи суспільства. Сьогодні значення слова «punk» кожен також коментує по своєму, але ми вже точно знаємо, що це і з чим його їдять.