Рок-гурт з Криму виступив у Львові

solistПерша і поки єдина кримськотатарська рок-група – «Шатур Гудур» приїхала з концертом у львівське арт-кафе – «Квартира 35». Хоча цього разу перед львівськими поціновувачами року виступав не повний склад групи, а тільки соліст – Джеміль Мамутов, виступ «Шатур Гудуру» у повному складі має відбутися вже зовсім скоро.

Як пояснив культурний менеджер – Халіл Халілов – цей виступ було приурочено до мусульманського свята Новрузу, що відзначається 21 березня. (Новруз – свято весни, а також мусульманського нового року.) Халіл Халілов також розповів про своє перше знайомство із цією групою, яке відбулося ще в Криму. «Ці хлопці першими зіграли кримськотатарський панк-рок. Вони мені дуже сподобалися, тому я завжди намагався допомагати їм в організації концертів. Я вважаю – їм є що показати » – сказав Халілов.solist2

Всупереч думці Халіла, сам соліст – Джеміль Мамутов, пояснив, що їхня музика – не зовсім рок, а «Шатур Гудур», радше, схожий на суміш різних стилів. «Нашу музику точніше було б називати «альтернативною», оскільки ми граємо панк-рок тільки як частинку експериментів з різними стилями. Простіше кажучи, наш панк звучить в суміші різних стилів »- пояснив Джеміль.

Група існує з 2012 року, а її назва перекладається як «шум і гам». Що стосується репертуару, то пісні «Шатур Гудуру» торкаються близьких кожному життєвих тем – про любов, страждання, драматизм, що цілком зрозуміло, адже в кримськотатарському фольклорі дуже багато пісень, присвячених трагедії.

У повному складі рок-група «Шатур Гудуру» планує виступити вже 1 травня, на етно-джазовому фестивалі – «Флюгери Львова».