Самі дивні і дурні стереотипи про панків і панк-культуру

stereotyp 2Люди схильні мати свою власну думку навіть на те, чого зовсім не знають. Такі дуже узагальнені, а часто і зовсім помилкові «думки» прийнято вважати стереотипами. А за довгий час, навіть саме слово «стереотип» придбало виразний темний відтінок.

Перед вами – самі поширені помилки і міркування про субкультуру панків від людей, які з нею абсолютно не знайомі.

1. Панк сприймається як завідомо «немудра» людина, слабка в інтелектуальному плані.

Це досить поширена помилка, які, однак, зовсім не відповідає дійсності. Якщо говорити про «дурнів» в цілому, то їх, звичайно ж, всюди вистачає. Але не можна плутати панків-«імітаторів», які відрізняються виключно панківським одягом, зі справжніми панками, які «сповідують» певну ідеологію. Справжні панки – такі-собі бунтарі, які мають особливі погляди на поведінку і життя решти суспільства. Щоб бути «поза» рештою суспільства і «дорости» до розуміння свого місця в цьому житті, потрібно, як кажуть, «мати мізки». І, якщо хто не знав, часто панки мають вищу музичну освіту, а якщо не музичну, то будь-яку іншу. Тому стереотип про «панка-недоучку» можете забути.

2. Бути панком – тимчасове захоплення для підлітків, що проходить так само швидко, як і з’явилося.

Не дивлячись на те, що прихильниками панк-культури часто стають саме в підлітковому віці, самостверджуючись таким чином, досить часто трапляється так, що з часом людина починає глибше розуміти цю культуру і вже не розлучається з нею ніколи. Справжній панк не «грає» і не вдає, він просто живе цим, абсолютно не зважаючи на вік, він дотримується цих цінностей все своє життя.

3. Панки зазвичай «погано пахнуть» і не стежать за чистотою тіла.

Так може говорити лише той, хто в житті не знайомий ні з одним панком, або просто хоче «опустити» панк-культуру. Але щоб було зрозуміліше, це те саме, що сказати – всі бухгалтери «погано пахнуть», або, там – таксисти. Такі «розумні узагальнення», якщо їх висловлюють «з усією серйозністю», можуть звучати тільки від людей дійсно не великого розуму.

4. Раз панк, значить напевно наркоман або алкоголік.

Цей стереотип, швидше за все, склався через те, що хтось десь побачив представників субкультури, які розпивають алкоголь або щось там курять, після чого зробив висновок, що «всі вони такі». Якби пили звичайні хлопці, ніхто б і не помітив, але раз неформали, то це відразу впадає в очі і стає ось таким безглуздим стереотипом. Тут помилка та ж – не можна узагальнювати. Неформали – такі ж люди, як і інші, у них теж бувають дні народження та інші дати, які вони не проти відзначити в колі своїх.stereotyp 1

5. Думка, про те, що панк – ніяка не «культура», а своєрідне «прикриття» для поганого поводження.

Тим, хто схильний так вважати, варто зрозуміти, що панк – це не просто незвична зовнішність, а насамперед – філософія, особливий погляд на світ. Цю банківську справжню ідеологію дуже часто нівелюють псевдо-панки, разом зі ЗМІ, які підміняють поняття так, що ті, хто не знайомий з панк-культурою, стають носіями ось таких от далеких від реальності стереотипів. Наприклад, багато хто думає, що «Король & Шут», «Таргани» або «Blink 182» – це панк групи. Але насправді вони грають рок музику і ніякої панк-філосіфіі не сповідують.

6. Косуха та ірокез – характерна риса справжнього панка.

Насправді це не зовсім так, або навіть взагалі не так. Безсумнівно, панківська молодь в першу чергу хоче виділитися саме за допомогою одягу, але той, хто вже давно в цій культурі, добре розуміє, що панк – це в першу чергу особливий світогляд, а не зухвалий одяг чи «особливий зовнішній імідж».

7. Панк-культура, це якийсь «бєспрєдєл» або просто хаос.

Ця помилка теж з’явилася від дуже поверхневого знайомства з панк-культурою, якщо таке знайомство взагалі було. Прагнення панків до свободи чи анархії слід сприймати, як небажання сприймати «диктатуру держави». Іншими словами, це небажання коритися ідеології, правилам і норам, які силоміць нав’язуються державою.