Сайкобілі

Сайкобілі (PSYCHOBILLY) – це жанр рок-музики, який поєднує в собі агресивність і експресію панк-року з мелодіями рокабіллі і кантрі. Американський критик Джен Камінські відзначає, що жанр сайкобілі об’єднує всі пост-панківські і сучасні різновиди рокабіллі (а саме готабіллі, серфабіллі, панкабіллі, трешабіллі, крастабіллі і багатьох інших).

Найчастіше в сайкобілі-групах використовують контрабас замість бас-гітари, що вони запозичили від рокабіллі. Крім того, поряд з контрабасом вони грають на барабанах (при цьому, найчастіше використовуючи тільки робочий барабан і тарілки), а також гітарі. У своїх текстах, більшість груп жанру використовують фантастичну і загробну тематику (Demented Are Go, The Meteors, Batmobile, Guana Batz, Krewmen, Mad Sin, The Cramps, Bloodsucking Zombies From Outer Space). Деякі з скайкобіллі-груп дотримуються звичайної, тобто традиційної рок-н-рольної тематики, але при цьому додають в свою музику романтику вестерну (Reverend Horton Heat, Pitmen, The Quakes, The Long Tall Texans). Інші намагаються збагатити звук завдяки використанню духових інструментів (The Highliners), а також можуть працювати на стику панку і фолк-музики, як The Monster Klub.

Цьому жанру, який з’явився саме в США, дісталося звучання, структура, мелодика від рокабіллі, від панку – енергетика, дух, лірика. Відмінні риси цього стилю в сирому саунді, досить агресивному, суб-культурних текстах, а також відданості справі рок-н-ролу.