Суть анархії

Анархію слід сміливо називати матір’ю порядку. Це старовинне гасло російських анархістів. Часто люди сприймають його дуже іронічно, асоціюючи, навпаки, з безладом та насильством.

З грецької «анархія» – «безвладдя». Це відсутність в суспільстві насильницької централізованої влади. Це якесь самоврядування в будь-яких сферах суспільства, при ньому досягається максимальний ступінь такої бажаної свободи для всіх народів, територій, колективів і для кожної окремої людини. Анархія твердить про неможливість розширення прав однієї людини за рахунок інших.

Анархія відрізняється від демократії тим, що будь-яка меншина може жити так, як вважає за потрібне, якщо воно тим самим не утискає свободу інших. Саме гасло «Анархія – це мати порядку», означає, що саме анархія стане матір’ю майбутнього ладу в суспільстві. Не примусове підпорядкування всіх єдиній владі стане основою такого порядку, а саме добровільні кооперації членів суспільства. Продуктом високого розвитку вважається ідея безвладдя, тобто анархії. Сьогодні анархісти прекрасно розуміють те, що цю мету втілити в життя неможливо, це всього лише утопія.

Стати анархістом вважається зрозуміти себе, як зведену, розумну людину, яка керується в житті лише своїм розумінням, своїми поняттями добра і зла, а не тим, що нам нав’язує держава. Є досить багато письмових робіт анархістів.

Для багатьох людей постійний рух і конфлікти абсолютно неприйнятні. Суспільство – це якась сомнамбула, яку загіпнотизували дебільно-олигофренічні ЗМІ, а також імпотентна маскультура в творчому відношенні. Опорою анархізму є не маси, а сама особистість. Саме тому, для нього природно відсутність масового руху.