В Ірані вийшла офіційна заборона на панк-стрижки і татуювання

strizka 1Як відомо, Іран належить до тих країн, які на державному рівні контролюють дуже багато аспектів життя своїх громадян. Основна причина цих заборон – дотримання правил ісламу, який є основною релігією в цій країні.

На цей раз нові обмеження торкнулися зовнішнього вигляду громадян, але мова йде вже не про одяг, а про їх волосся. Як виявилося, модні і стильні західні стрижки тут визнали «сатанинськими» і вирішили з ними боротися на законодавчому рівні. Таким чином, в «коло заборони» увійшли всі панк-стрижки і татуювання. Але як виявилося, дуже правовірним іранцям цього здалося замало, тож заодно в країні вирішили заборонити корекцію брів, а також – засмагу у солярії.

strizka 2Як прокоментував ситуацію представник Асоціації чоловічих перукарів в Ірані, відтепер будь-який салон, який порушить дану заборону, буде позбавлений ліцензії. А прийти до таких правил уряд зважився через те, що «прикрашати чоловіче тіло» в їх вірі вважається «поклонінням дияволові».

У підсумку, іранські чоловіки повинні вибирати свій «вигляд» із запропонованого владою переліку стрижок, прийнятого у 2010 році. Ще тоді з’явилися перші «рекомендації» з цього приводу, але лише зараз усе інше опинилося поза законом. Влада збирається стежити не тільки за салонами, які покохали «західний стиль», а й за приватними майстрами. Тож, тепер в Ірані більше не повинно бути чоловіків з довгим волоссям і хвостиками, а також з укладеним вгору волоссям та іншим «неподобством». Не дивлячись на те, що колишній президент Ірану – Махмуд Ахмадінежад, не схвалив настільки сильний контроль за громадянами, місцеве духовенство різко його розкритикувало, тож на «розширення свобод» іранцям можна не розраховувати.